"Trezeguet nie jest nam potrzebny"

Prezydent Atletico Madryt, Enrique Cerezo poinformował, że jego zespół nie jest zainteresowany pozyskaniem francuskiego napastnika, Davida Trezeguet. Włodarz zdobywcy pucharu Ligi Europejskiej zaprzeczył tym samym wcześniejszym doniesieniom.

Publicysta "Faktu" Łukasz Warzecha zaproponował by budowany Stadion Narodowy w Warszawie, nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego. Od ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium wyeliminował Manchester United, minęły już dwie doby, ale pojedynek niemiecko-angielski wciąż się toczy. Z boiska przeniósł się jednak do kuluarów, a zamiast piłkarzy w roli głównej występują trenerzy i działacze. Robert Kubica (BMW Sauber) może być zadowolony ze swojej postawy na piątkowych treningach przed Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps. Na pierwszym osiągnął dziewiąty czas (1.53,650) a na drugim był ósmy (1.47,578).

Niemiec Heinrich Haussler z grupy Cervelo wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii z Ascony do Sierre. Liderem pozostał zwycięzca sobotniej jazdy indywidualnej na czas Szwajcar Fabian Cancellara (Saxo Bank). W 14. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy dojdzie do dwóch pojedynków derbowych. Najpierw w Warszawie zmierzą się ekipy Legii i Polonii, a w niedzielę, w... Sosnowcu rozegrane zostaną krakowskie derby, w których Wisła Kraków zagra z Cracovią. Trener mistrzów Polski, Maciej Skorża, uważa, iż będą to specyficzne derby. Trzech Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Zawody, po raz pierwszy w historii jeśli chodzi o zimowy PŚ, odbywają się według nowych zasad punktacji, gdzie brana pod uwagę jest wysokość rozbiegu oraz siła i kierunek wiatru.

Władze angielskiej ekstraklasy piłkarskiej odrzuciły pomysł rozgrywania baraży o czwarte miejsce w tabeli, które umożliwia występy w Lidze Mistrzów.

Obie niedawno wróciły na zawodowe korty i w krótkim czasie po raz drugi staną naprzeciw siebie. Kim Clijsters i Justine Henin spotkają się w półfinale turnieju w Miami. Nie zdarzył się cud w rewanżowym meczu Anderlechtu Bruksela z Olympique Lyon. Po pierwszej porażce "Fiołków" aż 1:5, drużyna Marcina Wasilewskiego przegrała u siebie z wielokrotnym mistrzem Francji 1:3 (0:3). Historyczny awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów zanotował mistrz Węgier - VSC Debreczyn, który pokonał Lewskiego Sofia 2:0 (2:0).

Łukasz Kubot nie zawojuje paryskiego French Open. Polski tenisista odpadł w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 16,807 mln euro). Po bardzo długim ciężkim meczu Kubot przegrał 6:7 (5-7), 7:6 (7-4), 2:6, 4:6 ze startującym z dziką kartą Francuzem Jousselinem Ouanną. Bramkarz Chelsea Londyn, Petr Cech ostrzega przed meczem z FC Porto w Lidze Mistrzów, że nie będzie to łatwe spotkanie. Spotkanie odbędzie się w środę wieczorem. Lepszego początku mistrzostw Europy polscy siatkarze nie mogli sobie wyobrazić. Zespół Daniela Castellaniego, choć zawiódł w pierwszym secie, wykazał się stalowymi nerwami i ostatecznie świętuje pierwsze zwycięstwo podczas turnieju w Turcji.

Właściciel Manchesteru City szejk Mansour Bin Zayed Al Nahyan zdementował spekulacje medialne jakoby chciał za miliard euro kupić Real Madryt. Czeski Tabor, w którym rozgrywano mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym, przez dwa dni był oblegany przez kibiców tego sportu. Organizatorzy szacują, że zawody obejrzało 40 tys. fanów, więcej niż liczba obywateli tego miasta, którą szacuje się na 36 tysięcy. Maciej Wierzbowski był ostatnim polskim arbitrem na mistrzostwach świata. W 2002 roku sędziował na mundialu w Korei i Japonii.

Mila w Farmingdale: Więciorkowska trzecia

46-letnia Zofia Więciorkowska (AZS UWM Olsztyn) zajęła trzecie miejsce w biegu na dystansie 1 mili (1609 m) w miejscowości Farmingdale w stanie Nowy Jork. Zwyciężyła 27-letnia Nowozelandka Leona Petrina przed 29-letnią Amerykanką Lesley Higgins.

Puchar wraca do Anglii

Ross Fisher w ciągu ostatnich dni bardzo się napracował, ale opłaciło się. W finałowym pojedynku turnieju Volvo World Match Play Championship w Hiszpanii Anglik pokonał Amerykanina Anthony’ego Kima, zarobił 750 tys. euro i jest czwarty w Race to Dubai. A w ciągu czterech dni pokonał aż 126 dołków.

Zwycięstwo Radwańskiej za niezłą kasę

Agnieszka Radwańska pokonała w ostatnim meczu fazy grupowej "Turnieju Mistrzyń" w katarskiej Dausze Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 4:6, 7:5, 4:1 - rywalka skreczowała z powodu kontuzji. Polka za jedno spotkanie zarobiła 200 tys. dolarów - do Kataru przyjechała jako druga rezerwowa.

Mięsożerny Gortat

Sposób Marcina Gortata na wysoką formę? Poza treningiem: jeść, jeść i jeszcze raz jeść. Gwiazdor koszykarskiej reprezentacji Polski - jak przyznał w przerwie między ostatnimi treningami przed EuroBasket 2009 - wybredny nie jest. - Mielone kotlety, szaszłyki, kurczaki, gołąbki - wylicza center Orlando Magic.

Żmuda powołał kadrę U-17 na konsultacje

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 17, Władysław Żmuda powołał zawodników rocznika 1993 na konsultację szkoleniową, która odbędzie się od 18 do 19 listopada 2009 r. w Grodzisku Wielkopolskim.

LM: "holenderski maestro" dał awans Bayernowi

W niezwykle ciekawym rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Fiorentina pokonała na własnym boisku Bayern Monachium 3:2, jednak to rywale uzyskali awans do kolejnej rundy.

Ghana jedzie na Mundial

Piłkarze Ghany mogą się powoli pakować na przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej. Piłkarze z Afryki pokonali u siebie Sudan 2:0 i jako pierwsi z "Czarnego Kontynentu" zapewnili sobie awans na turniej w RPA.

Jak nie opona, to... śrubka

Sebastian Vettel to jeden z faworytów do tytułu mistrza świata Formuły 1 w 2010 roku. Od początku sezonu ma jednak pecha. Najpierw w Grand Prix Bahrajnu za bardzo zużył swoje opony, teraz - w GP Australii - znów miał problemy z kołami. Kierowca Red Bulla prowadząc w stawce wypadł z toru, a przyczyną okazała się... źle dokręcona nakrętka.

Masters ATP: sensacyjna porażka Rafaela Nadala

Robin Soederling sensacyjnie pokonał Rafaela Nadala w meczu grupy B ATP World Tour Finals w Londynie.

PWM: zapadła decyzja ws. występu Gruszki

Piotr Gruszka, najlepszy zawodnik ostatnich mistrzostw Europy siatkarzy, na których Polacy sięgnęli po złoty medal, nie grał ostatnio w lidze z powodu kontuzji łydki. Pod wielkim znakiem zapytania stanął jego wyjazd na Puchar Wielkich Mistrzów do Japonii (18-23 listopada).

Lech wymęczył zwycięstwo

Lech Poznań po słabym meczu pokonał we Wronkach Śląsk Wrocław 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w meczu zdobył Bartosz Bosacki skutecznie egzekwując rzut karny.

Smuda: śmiech mnie ogarnia, jak go słyszę

W wywiadzie udzielonym "Piłce Nożnej" Franciszek Smuda opowiedział o turnieju o Puchar Króla. Zdaniem polskiego selekcjonera czas spędzony w Tajlandii nie był stracony i dał odpowiedzi na kilka pytań.

Trener Sevilli: nie mogę krytykować moich piłkarzy

Piłkarze Sevilli zremisowali u siebie w meczu LM z VfB Stuttgart 1:1, choć długo prowadzili 1:0. Szkoleniowiec hiszpańskiej drużyny, Manuel Jimenez uważa, że nie może mieć pretensji do swoich zawodników za stratę punktów.

Półfinał gramy z Chorwacją

Chorwacja pokonała Danię 27:23 i zajęła pierwsze miejsce w I grupie mistrzostw Europy szczypiornistów. W półfinale zawodnicy z Bałkanów zmierzą się z zespołem, który uplasował się na drugim miejscu grupy II. Czyli podopiecznymi trenera Bogusława Wenty.

Prezes regionalnego związku nielegalny, tzn.. że Lato też?

Szczeciński sąd okręgowy uznał w piątek za nieważne niektóre uchwały Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Między innymi tą o wyborze prezesa regionalnego związku Jana Bednarka, a także delegatów, którzy wybierali z ramienia ZZPN prezesa PZPN Grzegorza Latę. Jeżeli wyrok sądu się uprawomocni, piłkarska centrala może przeżyć prawdziwe trzęsienie ziemi, być może zakończone nawet ponownymi wyborami prezesa.

W ofercie naszej firmy znajdziesz muchy chłopięce oraz muchy dziecięce. Jeśli chcesz kupić dla swojego dziecka niepowtarzalne muchy dziecięce lub muchy chłopięce zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Kupując w naszym sklepie muchy chłopięce lub muchy dziecięce masz pewność, że kupujesz muchy najwyższej jakości.